Blog > Komentarze do wpisu
Płeć i muzyka piękna [Au Revoir Simone]

 

 

Trzy piękne dziewczyny, trzy piękne głosy, jedna piękna muzyka. Nie pamiętam, w jaki sposób odkryłem zespół Au Revoir Simone. Musiał to być internet. Już po przesłuchaniu kilku piosenek wiedziałem, że dziewczyny nadają na podobnych do moich, melodyjnych muzycznych falach. (A po wizycie na ich stronie i zobaczeniu zdjęć, zamarzyłem nawet, by zostać członkiem zespołu).

Grają muzykę prostą i uroczą. Sporo w niej elektroniki, ale ciepłej, kojącej. Nie ma się wrażenia, że członkinie zespołu mieszkają w hałaśliwym Nowym Jorku. To muzyka jakby ze statku kosmicznego, statku lecącego do muzycznej galaktyki łagodności, harmonii, prostoty i... melodyjności.

 

czwartek, 16 sierpnia 2007, chigliack

Polecane wpisy

  • Zimno - ciepło (The Radio Dept.)

    Ponieważ za kilka dni wybieram się na krótkie wakacje na ciepłe południe, by zrównoważyć temperatury chciałbym pokazać Wam zespół z zimnej północy, ze Szwecji.

  • Warto chodzić do pracy - The Twin Atlas

    W pracy słuchamy czasem radia. Najczęściej prosi o włączenie radia koleżanka Paulina (nie lubi tego imienia, woli, by mówić na nią "Paula"), która powiedziała k

  • Sprawa z koncertami

    Rzadko chodzę na koncerty muzyczne, więc każde takie pójście warte jest wzmianki i paru refleksji. Moje niechodzenie wynika z tego, że niewiele grywa w Polsce z