Blog > Komentarze do wpisu
Kowboje z Dublina [The Thrills]

 

Chłopaki z Dublina, ale  serca ich najwidoczniej w Californi albo w którymś z countrowych stanów Środkowego Zachodu. Bo czy przez przypadek tytuły ich niektórych piosenek to ‘Big Sur’, ‘Your Love Is Like Las Vegas’ czy ‘Hollywood Kids’? Nieprzypadkowo także częste w ich utworach brzmienie banjo czy harmonijki ustnej. A jeśli dodamy inspiracje The Byrds i The Beach Boys, to mamy kowboi jak malowanych. A że urodzili się akurat w Dublinie? Cóż, traf chciał.

 

Poza countrowymi inspiracjami, pięknymi harmoniami (wielogłosowością) i chwytliwymi melodiami, lubię The Thrills za jeszcze jedno. Za nutkę refleksji nad (jakkolwiek pompatycznie to zabrzmi) życiem. Przyznam, że nigdy nie wgłębiłem się w słowa piosenki ‘Old Friends, New Lovers’, ale już sam tytuł zawiera jakąś prostą mądrość. Choć może nie najweselszą, to najsmutniejszą też nie. Z kolei piosenka ‘You Can’t Fool Old Friends With Limousines’ to refleksja nad tymi, którym po zdobyciu pieniędzy i sławy odbiła, mówiąc kolowialnie, szajba.


A w dowód na to, że mi również, pomimo rosnącej popularności Melodyjnie.blox.pl szajba (jeszcze) nie odbiła, dzielę się z Wami trzema piosenkami The Thrills z ich debiutanckiego albumu ‘So Much For The City’ z 2003 roku.

 

Big Sur
One Horse Town
Santa Cruz


 

niedziela, 30 września 2007, chigliack

Polecane wpisy

  • Zimno - ciepło (The Radio Dept.)

    Ponieważ za kilka dni wybieram się na krótkie wakacje na ciepłe południe, by zrównoważyć temperatury chciałbym pokazać Wam zespół z zimnej północy, ze Szwecji.

  • Warto chodzić do pracy - The Twin Atlas

    W pracy słuchamy czasem radia. Najczęściej prosi o włączenie radia koleżanka Paulina (nie lubi tego imienia, woli, by mówić na nią "Paula"), która powiedziała k

  • Sprawa z koncertami

    Rzadko chodzę na koncerty muzyczne, więc każde takie pójście warte jest wzmianki i paru refleksji. Moje niechodzenie wynika z tego, że niewiele grywa w Polsce z