Blog > Komentarze do wpisu
Koledzy Badly Drawn Boya - Alfie

 

Jaką muzykę, jeśli nie niewinną, może grać zespół nazywający się Alfie? Piątka z Manchesteru nawet jeśli momentami zdobyła się na odwagę i w porywie muzycznej ekstazy pozwoliła sobie na cięższe riffy, dla mnie zawsze była zespołem bardzo kulturalnym i ułożonym. A może po prostu wyrobiłem sobie o nich taką opinię, odkąd zobaczyłem, że w składzie mają wiolonczelę? Sprawiedliwe to więc czy nie, Alfie pozostanie dla mnie zespołem na zawsze miłym i eleganckim, stworzonym do występów unplugged. Koledzy Badly Drawn Boya, dzięki któremu zaczepili się w wytwórni o nazwie Twisted Nerves, wybitnie nie pasującej do kojącego i relaksującego stylu Alfie.

Piękne w brytyjskiej muzyce rockowej jest nie tylko to, że wydaje takie - nieznane u nas raczej - zespoły jak Alfie. Równie piękne i optymistyczne to, że tych zespołów, ciągle niepoznanych, są tam tysiące. Jeden z nich, od dwóch lat już nie istniejący, ale swoją cegiełkę w gmachu muzyki melodyjnej mający, niniejszym prezentuję.

'You Make No Bones' (2001)
'No Need' (2003)
'People' (2003)
Alfie na MySpace.com

 

piątek, 30 listopada 2007, chigliack

Polecane wpisy

  • Zimno - ciepło (The Radio Dept.)

    Ponieważ za kilka dni wybieram się na krótkie wakacje na ciepłe południe, by zrównoważyć temperatury chciałbym pokazać Wam zespół z zimnej północy, ze Szwecji.

  • Warto chodzić do pracy - The Twin Atlas

    W pracy słuchamy czasem radia. Najczęściej prosi o włączenie radia koleżanka Paulina (nie lubi tego imienia, woli, by mówić na nią "Paula"), która powiedziała k

  • Sprawa z koncertami

    Rzadko chodzę na koncerty muzyczne, więc każde takie pójście warte jest wzmianki i paru refleksji. Moje niechodzenie wynika z tego, że niewiele grywa w Polsce z