Blog > Komentarze do wpisu
Zakładając zespół, zacznij od dziewczyny

The Ponys

Nie gra pewnie zespół The Ponys muzyki, która sprawi, że ulokuję ich kiedyś na swojej muzycznej hall of fame, ale (co najmniej) jedną piosenkę skomponowali świetną. Pochodzą z niejakiego Chicago w stanie Illinois. Założyciel The Ponys, Jered Gummere, postanowił, że tworząc zespół, zacznie od osób najbardziej wypróbowanych, dlatego na basistkę wybrał sobie swoją dziewczynę, Melissę Elias. Całkiem rozsądnie, nawet gdy są tylko we dwoje, mogą sobie poćwiczyć.

To niesamowite, ale ta piosenka, o której wspomniałem i która tak bardzo mi się podoba, nie jest specjalnie melodyjna. Refren nawet nie jest śpiewany. A jednak ma w sobie to trudno uchwytne, lecz jednak chwytliwe coś. Sugeruje ona ideę, iż podobieństwo, a konkretniej wygląd jest bardzo ważnym czynnikiem miłości. Czasem może to być prawdą, a czasem nie (jak to zwykle z prawdami na temat miłości). Ciekawe, co sądzą o tym jednojajowe bliźnięta.

 

 
The Ponys - I Love You 'Cause (You Look Like Me) (2004)

 

środa, 14 maja 2008, chigliack

Polecane wpisy

  • Zimno - ciepło (The Radio Dept.)

    Ponieważ za kilka dni wybieram się na krótkie wakacje na ciepłe południe, by zrównoważyć temperatury chciałbym pokazać Wam zespół z zimnej północy, ze Szwecji.

  • Warto chodzić do pracy - The Twin Atlas

    W pracy słuchamy czasem radia. Najczęściej prosi o włączenie radia koleżanka Paulina (nie lubi tego imienia, woli, by mówić na nią "Paula"), która powiedziała k

  • Sprawa z koncertami

    Rzadko chodzę na koncerty muzyczne, więc każde takie pójście warte jest wzmianki i paru refleksji. Moje niechodzenie wynika z tego, że niewiele grywa w Polsce z