Blog > Komentarze do wpisu
Pogodnie

Zespół "Pogodno" ma już dwanaście lat. A wydawało mi się, że mają ze cztery. Właściwie od zawsze wydawało mi się, że są młodzi, może przez tę wesołą i młodą nazwę. Zaczerpnęli ją od nazwy jednej z dzielnic Szczecina, skąd pochodzi trzon składu zespołu. Brawa za taką nazwę  dla dzielnicy, szkoda, że tak mało dzielnic ma pozytywne nazwy. W moich rodzinnych Kielcach tradycje miłych, pogodnych nazw dzielnie kontynuuje osiedle o nazwie "Słoneczne wzgórze".

Piosenka "Alinka" (znów nie pozytywna nazwa) jest tak krótka, że czystej muzyki, bez dodatków na początku i końcu, ma minutę i trzydzieści dziewięć sekund. To niewiele, nawet jak na moje mocno wyśrubowane standardy (w tradycji beatelsowskiej wszystko co dłuższe niż 2:30 jest już długim, rozbudowanym utworem). Ale ma ta piosenka absolutnie wszystko, co potrzeba. Kapitalny kawałek, z wielkim polotem i muzyczną inteligencją, jaka w twórczości nad Wisłą zdarza się mniej więcej z częstotliwością wyborów prezydenckich. Wpada w ucho niczym kawa do jajecznicy.

 

 
Pogodno - Alinka (2007)
 
 
 
środa, 17 grudnia 2008, chigliack

Polecane wpisy

  • Zimno - ciepło (The Radio Dept.)

    Ponieważ za kilka dni wybieram się na krótkie wakacje na ciepłe południe, by zrównoważyć temperatury chciałbym pokazać Wam zespół z zimnej północy, ze Szwecji.

  • Warto chodzić do pracy - The Twin Atlas

    W pracy słuchamy czasem radia. Najczęściej prosi o włączenie radia koleżanka Paulina (nie lubi tego imienia, woli, by mówić na nią "Paula"), która powiedziała k

  • Sprawa z koncertami

    Rzadko chodzę na koncerty muzyczne, więc każde takie pójście warte jest wzmianki i paru refleksji. Moje niechodzenie wynika z tego, że niewiele grywa w Polsce z