Blog > Komentarze do wpisu
Przedświątecznie z lisami

Zespół Pogodno okazał się być dużo starszy niż myślałem, za to zespół Fleet Foxes jest już na pewno młody i co do tego nie ma wątpliwości. Pierwszy singiel to 2006 rok, a pierwsza płyta ("Fleet Foxes") to rok obecny, 2008. Łączy za to Fleet Foxes z Pogodno umiejscowienie geograficzne ich rodzinnych miast - i Szczecin i Seattle na północnozachodnich krańcach swych krajów leżą. Robin Pecknold i Skyler Skjelset poznali się w szkole średniej. Zauważam, że szkoła średnia to chyba najlepszy czas na poznanie osób o podobnych muzycznych fascynacjach i założenie zespołu. Potem jest już i z jednym i z drugim trudniej. Na samym końcu pozostaje tylko pisanie bloga.

Piosenka "He Doesn't Know Why" pięknie pasuje do klimatu tych przedświątecznych dni. Jest (dla mnie przynajmniej) w jakiś sposób podniosła, a do tego teledysk, zrealizowany wśród kóz, w jakiejś szopie, którą bez obrazoburczej fantazji możemy wyobrazić sobie jako betlejemską. Ponadto, jest w piosence wers "My brother, you were born". No i te harmonijne, anielskie chórki. Ale o kim w takim razie mówi tytuł? O Herodzie, jak nic.

Fleet Foxes - He Doesn't Know Why (2008)

 

 

niedziela, 21 grudnia 2008, chigliack

Polecane wpisy

  • Zimno - ciepło (The Radio Dept.)

    Ponieważ za kilka dni wybieram się na krótkie wakacje na ciepłe południe, by zrównoważyć temperatury chciałbym pokazać Wam zespół z zimnej północy, ze Szwecji.

  • Warto chodzić do pracy - The Twin Atlas

    W pracy słuchamy czasem radia. Najczęściej prosi o włączenie radia koleżanka Paulina (nie lubi tego imienia, woli, by mówić na nią "Paula"), która powiedziała k

  • Sprawa z koncertami

    Rzadko chodzę na koncerty muzyczne, więc każde takie pójście warte jest wzmianki i paru refleksji. Moje niechodzenie wynika z tego, że niewiele grywa w Polsce z