Blog > Komentarze do wpisu
Tax(i)man

Lubię świat warszawskich taksówkarzy. Mam wrażenie, że kryje on jakieś tajemnice, że ma jakąś ciemną stronę. Lubię świadomość, że gdzieś obok mnie, obok mojego świata istnieje osoby świat, ze swoimi odrębnymi regułami, hierarchiami, moralnością, językiem. I ten taksówkarski świat miasta Warszawy sam ma swoje podświaty. Poszczególne korporacje są tak zróżnicowane, jak zróżnicowane jest społeczeństwo: pod względem klasy samochodów, cen za przejechany kilometr, kultury osobistej taksówkarzy, słuchanej w radio muzyki. Są taksówkarze słuchający RMF Classic i zagłuszający się dyskotekową sieczką.

Bardzo lubię wracać w nocy do domu taksówką i słuchać komunikatów pań dyspozytorek. Nasłuchuję odpowiedzi zlokalizowanych w różnych częściach miasta taksówkarzy. Padają nazwy ulic, podawany jest szacowany czas dojazdu. Z zadziwieniem konstatuję, że choć jest choć tak późno, miasto w tylu miejscach jeszcze nie śpi. Żyje. A gdy zdarzy się, że z słuchanego przez pana taksówkarza radia poleci muzyka melodyjna, nie skąpię napiwku i szczerze życzę dobrej nocy.

Jechałem niedawno (w dzień wprawdzie i w biznesie) z taksówkarzem starym i sympatycznym tak bardzo, że miało się wrażenie, iż starość i sympatyczność skorelowały się u niego nad wyraz silnie i dodatnio. Zaczął jeździć w Warszawie w 1966 roku i - ze względu na małą wówczas liczbę samochodów i świateł - mógł przejechać stolicę z każdego końca w drugi w 20 minut. Nie słuchał żadnego radia, ale pomyślałem sobie, że w roku, w którym zaczął jeździć, grali już, i to długo, Beatelsi. W 1966 roku nagrali to.


The Beatles - I'm Only Sleeping (1966)

 

 

piątek, 10 września 2010, chigliack
Tagi: The Beatles

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: ja, *.adsl.inetia.pl
2010/12/01 18:22:27
głuchowszędzieciemnowszędziecotobędziecotobędzie?
-
Gość: PC, *.dynamic.chello.pl
2010/12/08 21:13:25
www.youtube.com/watch?v=njG7p6CSbCU mija 30 lat już [']
-
chigliack
2010/12/09 21:46:26
No, 30 lat. Ważna piosenka, jakoś zawsze ją rozumiałem... :) Super teledysk.